Головна » Які строки встановлено на розрахунки з нерезидентами?

Як ми можемо допомогти?

Які строки встановлено на розрахунки з нерезидентами?

You are here:
< Назад
Print Friendly, PDF & Email

На сьогодні питання, пов’язані зі встановленням строків розрахунків за експортними, імпортними операціями, а також порядком здійснення контролю уповноваженими банками за експортно-імпортними операціями на предмет дотримання резидентами встановлених строків (у тому числі, в частині постановки на контроль та зняття з контролю експортних операцій), регулюються Законом про розрахунки в інвалюті та Інструкцією №136.

Виручка резидентів від експортних операції повинна бути зарахована на їх валютний рахунок у строки, що встановлені договором, однак не пізніше 180 днів з дня складання митної декларації, а у разі надання послуг — з дня підписання акта виконаних робіт.

При імпортних операціях відстрочення поставки (надання послуг) здійснюється у строк, передбачений відповідним договором, однак не більше 180 календарних днів з дня здійснення передоплати за такою операцією.

Національний банк України має право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків. Що він і робив кілька останніх років.

Зокрема, з 01.01.2017 р. по 25.05.2017 р. граничний строк розрахунків за експортно-імпортними операціями, наведеними вище, становив 120 календарних днів.

Але з 26.05.2017 р. ці спеціальні строки розрахунків були скасовані і на сьогодні вони становлять 180 календарних днів.